• O bibliotece

środa 10.00 - 15.00

czwartek 8.00 - 13.00

piątek 9.00 - 14.00

Biblioteka szkolna wzbogaciła księgozbiór o ponad 200 pozycji książkowych uwzględniających zainteresowania i propozycje uczniów, nowości wydawnicze oraz lektury szkolne.

Zachęcamy do wypożyczania.

Księgozbiór Biblioteki liczy  ok. 11 tysięcy pozycji: książek, broszur, kaset video, płyt kompaktowych i CD. Na półkach prócz lektur  znajdziecie wiele ciekawych pozycji, w tym klasykę literatury dziecięcej i młodzieżowej: niestarzejące się powieści przygodowe Juliusza Verne, Adama Bahdaja i Edmunda Niziurskiego, czy cieszące się niesłabnącym powodzeniem wśród dziewcząt książki Krystyny Siesickiej, Lucy Montgomery i Małgorzaty Musierowicz. Nasze zbiory staramy się na bieżąco uzupełniać o nowości wydawnicze. W bibliotece możecie wypożyczyć popularne książki Grzegorza Kasdepke, Małgorzaty Strzałkowskiej,  Michaela Ende, Przygody Mikołajka, Przygody Mateuszka, Amelkę z  powieści z serii Felix, Net i Nika, czy  Harrego Pottera, Najmłodszym czytelnikom polecamy serię przygód żółwia Franklina, książki Doroty Gellner,  Solilandię Beaty Kołodziej oraz wiele innych ciekawych pozycji. Posiadamy i kupujemy na bieżąco pięknie wydane, ciekawe książki popularnonaukowe.

Prenumerujemy kilka tytułów czasopism dla uczniów i nauczycieli w tym: Życie Szkoły, Wszystko dla Szkoły, Świetlica w Szkole, Poznaj Swój Kraj, Przyroda Polska, Świerszczyk, Cudaczek, Księżniczka,Victor Junior.

Biblioteka aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym szkoły oraz  pozaszkolnym biorąc udział w kampaniach społecznych, festiwalach czytelniczych. Organizujemy  konkursy szkolne, spotkania autorskie z pisarzami,  wyjścia do zaprzyjaźnionych bibliotek publicznych oraz Biblioteki Pedagogicznej na ul. Gocławskiej 4.

W ramach realizacji celu wychowania do czytania bierzemy udział w kampaniach upowszechniania czytelnictwa takich jak "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" oraz programach i akcjach czytelniczych

"Wielka Liga Czytelników"

"Cała Polska czyta dzieciom"

"Czytamy i polecamy"

"Starsi młodszym czytają"

W Bibliotece mieści się   Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, a w nim 4 komputery dostępne dla uczniów w godzinach pracy biblioteki.

"WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW"

W ramach projektu czytelniczego, do którego włączyła się nasza szkoła, kontynuujemy czytanie wybranych książek w bibliotece, w świetlicy oraz  nauczyciele w klasach młodszych. Starsi młodszym, również uczniowie, z przyjemnością czytają wprowadzając w świat fantastycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

Zachęcamy  do czytania swoim pociechom i Was Drodzy Rodzice. Czytanie dziecku ma wiele korzyści: buduje więź emocjonalną, wspiera rozwój psychiczny, rozwija wyobraźnię, uczy języka i myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę, pomaga osiągnąć sukces w życiu.

"Czytanie to mądra rzecz"-  hasło fundacji ABCXXI wieku Cała Polska Czyta Dzieciom. Pamiętaj, czytaj dziecku 20 minut dziennie codziennie.