• Z życia świetlicy

Serdecznie dziękujemy RADZIE RODZICÓW

za okazaną pomoc, życzliwość i zakup sprzętu sportowego do świetlicy.

Kierownik świetlicy

Wychowawcy  i  Uczniowie

"Piękniejsze staje się nasze  życie, gdy możemy liczyć na innych. Na ludzi

dobrych skromnych pomagających nam bez wielkich słów, bez rozgłosu,

a jednocześnie czyniących dla naszej szkoły nieskończenie wiele dobrego."

Warszawa 2017.12.14

W trakcie przebywania na świetlicy dzieci mają czas na zajęcia czytelnicze, plastyczne, muzyczne, relaksacyjne, techniczne, sportowe, gry i zabawy dydaktyczne oraz zabawy zgodne ze swoimi upodobaniami. Mają także czas na odrabianie lekcji, wzbogacanie wiadomości i doświadczeń. Zajęcia świetlicowe wyrabiają u dzieci spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia oraz wypowiadania się, pobudzają fantazję i wyobraźnię, a także wyrabiają wrażliwość estetyczną i muzyczną. Poszukiwanie mocnych stron w każdym dziecku daje szansę na ukierunkowanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień ucznia.

Na świetlicy spędzamy czas bardzo wesoło i pożytecznie.  Realizujemy programy: Mega Misja, Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m. st. Warszawy, Ratujemy i Uczymy Ratować, Cała Warszawa czyta dzieciom, Bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Obejrzyjcie naszą galerię zdjęć i zobaczcie sami, że na świetlicy nigdy się nie nudzimy.

Zajęcia plastyczne

We wrześniu w naszej świetlicy zostały zorganizowane zajęcia plastyczne pt."Kolorowy zawrót głowy". Dzieci stworzyły kolorowe zwierzaki z rolek po papierze,grzyby z warzyw. Oto efekty naszej pracy.

W roku szkolnym 2016/2017 do naszej świetlicy zawitała Mega Misja  jest to program edukacyjny rozwijający kompetencje cyfrowe, przeznaczony dla świetlic szkół podstawowych.
          Organizatorem programu MegaMisja jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Program ma charakter zabawy w cyfrowe laboratorium, a jego celem jest umożliwienie uczniom kontaktu z nowoczesną edukacją, budowanie i rozwój kompetencji cyfrowych oraz odkrywanie pożytecznych stron nowych technologii.