• Dzień Wszystkich Kolorów Świata - szkolny finał

• 25 marca 2022 roku był w naszej szkole Dniem Wszystkich Kolorów Świata. Składamy serdeczne podziękowania Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie podczas realizacji projektu UNICEF. Przygotowane zostały 54 laleczki oraz plakaty z informacjami i ciekawostkami o każdym, z wylosowanych przez klasy krajów. Warto zauważyć, że wielu uczniów i nauczycieli w tym dniu ubrało się w stroje nawiązujące kolorystyką lub elementem ubioru do "swojego państwa". Podczas zorganizowanej w tym dniu wystawy lalek i licytacji udało nam się zebrać 1186,37 zł. Wszystkie Laleczki zyskały nowych opiekunów, a zebrana kwota zasili konto UNICEF.

Bardzo dziękujemy!

• Dzień Wszystkich Kolorów Świata

• W najbliższy piątek, 25 marca 2022 roku w naszej szkole odbędzie się finał akcji charytatywnej "Wszystkie Kolory Świata" organizowanej przez UNICEF Polska.

W tym dniu zorganizowana będzie wystawa laleczek przygotowanych przez uczniów i rodziców. Laleczki te są niezwykłe - symbolizują pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

W Dniu Wszystkich Kolorów Świata po obejrzeniu wystawy będzie możliwość "zaopiekowania się" wybraną laleczką - poprzez przekazanie darowizny na rzecz UNICEF. Unicef sugeruje, aby minimalna cegiełka wynosiła 10 zł, czyli tyle, ile kosztuje 1 szczepionka dla afrykańskich dzieci. Liczymy na Wasze dobre i hojne serca, aby wspomóc jak najwięcej dzieci, a zarazem docenić trud, zaangażowanie i czas poświęcony na uszycie laleczki.

Na stronie FB naszej szkoły do 27 marca zapraszamy do głosowania w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę (zliczymy wszystkie "lajki", "serduszka", "wow").

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za aktywne włączenie się w realizację projektu "Wszystkie Kolory Świata"!

• Od 9.03.2022 r. - do 25.03.2022 r.

w naszej szkole trwa akcja „Wyprawka dla uczniów z Ukrainy”, którzy codziennie przybywają do naszej szkoły.

Potrzebne są:
            plecaki, worki, kredki, długopisy, ołówki, bloki rysunkowe, zeszyty w kratkę, zeszyty w linię, piórniki, linijki, kleje, nożyczki, gumki, farby, artykuły papiernicze.

Przyniesione rzeczy przekazujemy do biblioteki szkolnej.

• WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

• W jaki sposób szma­ciana lalecz­ka może ura­tować życie dziec­ka? Ile kolorów ma świat? Jak wiele radoś­ci doświad­cza­my poma­ga­jąc najbardziej potrze­bu­ją­cym?

Zapraszamy do udziału w VI edycji jednego z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF – akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To niesamowita przygoda, dla dzieci, rodziców i dziadków.

Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu szmacianych laleczek, uczestnicy projektu przyczyniają się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie.
            Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Uszycie laleczki jest niezwykle proste! W oparciu o szablon dostarczony przez UNICEF i dostępny u wychowawców klas, dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który został wybrany dla klasy.

W Dniu Wszystkich Kolorów Świata –odbędzie się prezentacja laleczek. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią (kupić lalkę), a jednocześnie uratować życie dziecka, przekazując na ten cel darowiznę.

Najbardziej oryginalna laleczka weźmie udział w konkursie UNICEF.