• Regulaminy

• REGULAMIN BIBLIOTEKI

WYPOŻYCZALNIA

1. Biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom szkoły a także rodzicom.
          2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów korzystać można:
          • Wypożyczając je do domu (lektury szkolne, literatura piękna, książki popularno – naukowe).
          • Czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma).
          • Wypożyczając do pracowni przedmiotowych (konto nauczyciela).
          1. Biblioteka czynna jest w godzinach pracy nauczyciela bibliotekarza (wg. zamieszczonej informacji).
          2. Jednorazowo wypożyczyć można 2 książki na okres 14 dni. Przeczytane lektury powinniśmy natychmiast zwrócić do biblioteki gdyż czekają na nie inni czytelnicy.
          3. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem lub zgubieniem.
          4. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza o wartości odpowiadającej aktualnej książki zagubionej.
          5. Wszystkie wypożyczone książki muszą wrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego.

CZYTELNIA

1. Czytelnia czynna jest w godzinach pracy biblioteki szkolnej (wg. zamieszczonej informacji).
          2. Z czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy SP 120.
          3. W czytelni można korzystać ze wszystkich zgromadzonych zbiorów pod nadzorem nauczyciela bibliotekarza.
          4. Korzystający z czytelni wpisują się do zeszytu odwiedzin.
          5. Czytelnik odpowiada osobiście za materiały z których korzysta.
          6. Wykorzystane zbiory należy odnieść na swoje miejsce.
          7. W czytelni obowiązuje cisza.
          8. Nie wolno w czytelni spożywać posiłków.
          9. Czytelnicy zachowujący się głośno, łamiący zasady regulaminu mogą zostać wyproszeni.

Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników uczniom  Szkoły Podstawowej  nr 120 z                    Oddziałami  Integracyjnymi w Warszawie.

Na podstawie art. 22ak ust.2 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.).

Na podstawie Zarządzenia nr 1/2014/2015 Dyrektora SP 120 z dnia 28.08.2014r. w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych.

1. Wypożyczenia (użyczenia) podręczników dokonuje nauczyciel odpowiedzialny za prowadzenie biblioteki szkolnej.

2. Podręczniki na dany rok szkolny wypożyczane są w dniu i w godzinach uzgodnionych pomiędzy nauczycielem odpowiedzialnym za prowadzenie biblioteki szkolnej a wychowawcą klasy lub nauczycielem przedmiotu. W przypadku podręczników składających się z kilku części, każda kolejna część wypożyczana jest po uprzednim oddaniu wcześniejszej.

3. Wypożyczenie podręcznika może nastąpić również w innym terminie, w trakcie danego roku szkolnego po wcześniejszym uzgodnieniu z biblioteką.

4. Podręczniki podlegają zwrotowi do biblioteki szkolnej przed zakończeniem roku szkolnego w terminie uzgodnionym, wyznaczonym przez bibliotekę .

5. W przypadku skreślenia ucznia z księgi uczniów, przeniesienia do innej szkoły lub innych zdarzeń losowych w trakcie trwania roku szkolnego podręczniki podlegają zwrotowi do biblioteki szkolnej przed opuszczeniem szkoły.

6. Uczniowie są zobowiązani do używania podręcznika zgodnie z jego przeznaczeniem, do zachowania troski o jego walor użyteczny i estetyczny, do chronienia go przed zniszczeniem, bądź zagubieniem.

7. Podczas zwrotu podręcznika do biblioteki nauczyciel bibliotekarz dokonuje oględzin podręcznika określając stopień jego zużycia mając na względzie podręczniki nieużywane i wielokrotnie używane.

8. W przypadku zagubienia podręcznika, znacznego zużycia wykraczającego poza jego zwykłe używanie , bądź jego zniszczenia, rodzic /opiekun prawny/ jest zobowiązany odkupić podręcznik, w przypadku podręczników zapewnionych przez MEN rodzic /opiekun prawny wpłaca wyznaczoną kwotę na konto Ministerstwa Edukacji Narodowej i dostarcza do biblioteki dowód wpłaty.

9. W przypadku zagubienia płyty CD dołączonej do podręcznika do nauki języka obcego odkupieniu podlega podręcznik z płytą CD.