•  

                        

         

        Szkoła Podstawowa nr 120 rozpoczęła działalność w budynku przy ulicy Międzyborskiej 64/70 w roku szkolnym 1956/1957. Kierowanie placówką władze oświatowe powierzyły pani kierownik Dominice Nielepiec. Szkoła liczyła wówczas 21 oddziałów mieszczących się w 14 izbach lekcyjnych. W każdej klasie uczyło się wówczas 30 - 40 uczniów. Nauka odbywała się na dwie zmiany. W latach 1956/70 szkoła była największą i najliczniejszą w dzielnicy.
        W latach 60-tych rozpoczęła działalność Spółdzielnia Uczniowska PLASTUŚ. Jej działaczki wspólnie z Kółkiem Zajęć Praktycznych organizowały wiele wystaw wykonywanych przez uczniów prac. Dziewczęta wpłaciły pokaźne sumy pieniędzy na budowę Zamku Królewskiego w Warszawie oraz na Centrum Zdrowia Dziecka. Zarobione w sklepiku szkolnym pieniądze przeznaczane były na bieżące potrzeby szkoły.
        Od początku lat 60-tych działała też w szkole drużyna harcerska im. Batalionu Zośka.
        Od roku szkolnego 1969/1970 uczniowie naszej szkoły odnosili znaczące sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Pierwszym olimpijczykiem był Darek Krześniak, który zajął II miejsce w warszawskiej olimpiadzie matematycznej. 

         

           Znak osoba na wózku


        Budynek szkoły przystosowany jest do przyjęcia uczniów niepełnosprawnych. Uruchomienie windy , usunięcie barier architektonicznych, oddanie dodatkowych pomieszczeń przeznaczonych do zajęć specjalistycznych sprawiło, iż w naszej placówce uczą się dzieci z różnymi typami niepełnosprawności: osoby przewlekle chore, z niepełnosprawnością fizyczną, sensoryczną, intelektualną, psychiczną i z zaburzeniami zachowania.
        Klasy integracyjne, organizowane w naszej szkole od 2002 r., liczą nie więcej niż 20 uczniów, w tym maksymalnie 5 z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. W oddziałach integracyjnych pracuje równocześnie dwóch pedagogów. Nad prawidłowym przebiegiem rozwoju dzieci czuwa również zespół specjalistów: pedagog i psycholog szkolny, logopeda,  terapeuta pedagogiczny oraz terapeuta integracji sensorycznej. Ponadto dzieci korzystają z zajęć dydaktyczno- wyrównawczych, korekcyjno- kompensacyjnych.
        W wielu sytuacjach dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych potrzebna jest także pomoc materialna. Korzystają oni m.in. z zapomóg, bezpłatnych obiadów, otrzymują paczki świąteczne. Uczniowie z klas integracyjnych aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Wspólnie z dziećmi z innych klas wychodzą na wycieczki, do kina , teatru, przygotowują i biorą udział w szkolnych uroczystościach. Jesteśmy przekonani, że wszyscy uczniowie naszej szkoły dokładnie poznali problem niepełnosprawności i w przyszłości będą gotowi udzielać pomocy tym najbardziej potrzebującym.