• Serdecznie dziękujemy RADZIE RODZICÓW

za okazaną pomoc, życzliwość i zakup sprzętu sportowego do świetlicy.

"Piękniejsze staje się nasze życie, gdy możemy liczyć na innych. Na ludzi

dobrych skromnych pomagających nam bez wielkich słów, bez rozgłosu,

a jednocześnie czyniących dla naszej szkoły nieskończenie wiele dobrego."

Kierownik świetlicy,

Wychowawcy oraz Uczniowie

Warszawa 15.11.2019 r.

Warszawa 2017.12.14

W trakcie przebywania na świetlicy dzieci mają czas na zajęcia czytelnicze, plastyczne, muzyczne, relaksacyjne, techniczne, sportowe, gry i zabawy dydaktyczne oraz zabawy zgodne ze swoimi upodobaniami. Mają także czas na odrabianie lekcji, wzbogacanie wiadomości i doświadczeń. Zajęcia świetlicowe wyrabiają u dzieci spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia oraz wypowiadania się, pobudzają fantazję i wyobraźnię, a także wyrabiają wrażliwość estetyczną i muzyczną. Poszukiwanie mocnych stron w każdym dziecku daje szansę na ukierunkowanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień ucznia.

Na świetlicy spędzamy czas bardzo wesoło i pożytecznie.  Realizujemy programy: Mega Misja, Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m. st. Warszawy, Ratujemy i Uczymy Ratować, Cała Warszawa czyta dzieciom, Bezpieczeństwo w szkole i poza nią, Niesamowity świat higieny jamy ustnej-OralB. Obejrzyjcie naszą galerię zdjęć i zobaczcie sami, że na świetlicy nigdy się nie nudzimy.

W roku szkolnym 2016/2017 do naszej świetlicy zawitała Mega Misja  jest to program edukacyjny rozwijający kompetencje cyfrowe, przeznaczony dla świetlic szkół podstawowych.
        Organizatorem programu MegaMisja jest
         Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Program ma charakter zabawy w cyfrowe laboratorium, a jego celem jest umożliwienie uczniom kontaktu z nowoczesną edukacją, budowanie i rozwój kompetencji cyfrowych oraz odkrywanie pożytecznych stron nowych technologii.

W roku szkolnym 2018/2019 do naszej świetlicy zawitał Ogólnopolski Program OralB "Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Program ten jest dedykowany dla dzieci w wieku 6-7 lat. To najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dowiedzą się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.

Program obejmuje:

1. Film do obejrzenia z uczniami
        2. Arkusze i ćwiczenia z grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej
        3. Przewodnik dla nauczyciela ze wszystkimi niezbędnymi informacjami
        4. Przewodnik dla rodziców

W roku szkolnym 2018/2019 nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Prace naszych Świetliczaków znalazły się wśród 100 zwycięskich klas.

Poniżej prace naszych Dzieciaków.