• Rok szkolny 2021 / 2022

Nasza szkoła uczestniczy w programie "Szkoła ucząca się" - działanie opcje do wyboru: Całościowy rozwój szkoły, Klub, Laboratorium)To program,  który wspiera rozwój i doskonalenie nauczycieli oraz dyrektorów. Dołączyliśmy do ponad 3000 szkół, które wdrażają ocenianie kształtujące, wzmacniają współpracę nauczycieli oraz przywództwo edukacyjne.  Można też zlinkować logotyp lub nazwę programu www.sus.ceo.org.pl

Rok szkolny 2020 / 2021

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie i nauczyciele z zerówki i klas I-III przystąpili do projektu:

,,Zdrowo jem – więcej wiem’’.

Projekt rozpoczął się w październiku 2020 roku, a zakończy się we wrześniu 2021.
               Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw pro zdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania, uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
               Podczas zajęć lekcyjnych realizowane będą zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowego odzywania i aktywności fizycznej.

Akcja edukacyjna „BĄDŹ SUPERBOHATEREM”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1-6 biorą udział w akcji edukacyjnej „Bądź Superbohaterem”. Od października br., raz w miesiącu, przez cały rok szkolny 2020/2021 na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji zamieszczany będzie materiał dotyczący wybranego obszaru zagadnieniowego związanego z bezpiecznymi zachowaniami (korzystanie z numeru 112, „świeć przykładem” – odblaski, bezpieczeństwo w lesie, fajerwerki, bezpieczeństwo naszych dziadków, bezpieczeństwo w Internecie, bezpieczne zachowania w kontakcie z psem, pierwsza pomoc, bezpieczna jazda na rowerze i hulajnodze, bezpieczny wypoczynek nad wodą). Tekst będzie przeznaczony do samodzielnego odczytania/odsłuchania przez dzieci w domu lub opiekunów i nauczycieli podczas zajęć szkolnych. Do każdego opowiadania zostaną dołączone grafiki, np. kolorowanki, krzyżówki, historyjki obrazkowe, gotowe do samodzielnego wydruku. Każde opowiadanie zostanie zobrazowane przez ucznia w formie plakatu. Na zakończenie akcji planowane jest wydanie kalendarza na rok szkolny 2021/2022 z wykorzystaniem nadesłanych prac.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji znajdują się na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji.

Lekcja EnterLekcja: Enter” – projekt edukacji cyfrowej

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystępuje do projektu edukacji cyfrowej „Lekcja: Enter”. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków UE, a realizują je następujące podmioty: Fundacja Orange, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych. Celem projektu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli i zwiększenie udziału technologii informacyjno – komunikacyjnych w procesie dydaktycznym.

Obecna sytuacja wymaga od wszystkich zmiany podejścia do wielu aspektów codziennego życia, w tym do nauczania i uczenia się. Udział w projekcie  „Lekcja: Enter” jest doskonałą formą ukazującą możliwości wykorzystania nowych technologii zarówno w szkole, jak i w edukacji na odległość.

Logo - Ogarnij inżynierię Logo - Szkoła bliżej nauki Logo - Szkoła w Koronie Logo - Zdrowo jem, więcej wiem
        Logo - MegaMisja Logo - Lekcja Enter