• Wszawica

          • LIST INTENCYJNY

             

            SZANOWNI RODZICE!!!                                                         

            Zbliża się okres ferii zimowych – czas wypoczynku waszych pociech niejednokrotnie związany
            z wyjazdami poza miejsce zamieszkania, gdzie kontakty z innymi dziećmi są bliskie i o choroby rozprzestrzeniające się poprzez bezpośredni kontakt głowy z głową jest szczególnie łatwo. Wszawica jest chorobą pasożytniczą, wywołującą zmiany skórne na głowie człowieka.

             

            Wszawica jako choroba pasożytnicza jest sezonowa. Oznacza to, że jej występowanie nasila się szczególnie po powrotach dzieci z ferii zimowych, letnich oraz innych form wypoczynku w trakcie roku szkolnego (obozy, kolonie). Dzieci wypuszczone spod twojej opieki nie zwracają uwagi na przestrzeganie zasad higieny stąd „choroba pożyczonej szczotki i czapki” zbiera swoje żniwo po powrocie do domu/szkoły.

             

            Najczęściej wszy przenoszą się podczas przytulania, stykania się głowami, korzystania z tych samych przyborów do czesania (grzebieni, szczotek, gumek do włosów, spinek, wałków), noszenia pożyczonych od osoby z wszawicą czapek i szalików, a nawet podczas spania we wspólnej pościeli. Jednocześnie warto pamiętać, że codzienny kontakt z osobą mającą wszy nie wystarczy do tego, aby wszy zagościły na naszej głowie.

             

            Wszawica może przydarzyć się każdemu i NIE JEST oznaką braku higieny osobistej,
            dlatego tak ważna jest profilaktyka, czyli zapobieganie.

             

            Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie na bieżąco współpracuje z placówkami oświatowo-wychowawczymi w zakresie promocji zdrowia i działań edukacyjno-profilaktycznych. Prowadzi akcje profilaktyczne adresowane do najmłodszych i ich rodziców, dostarcza materiały edukacyjne, udostępnia informacje o drogach szerzenia się wszawicy oraz o działaniach mających na celu pozbycie się tego zjawiska.

             

            Skuteczność naszych działań będzie większa, jeśli rodzice i opiekunowie będą na bieżąco współpracować
            z placówkami oświatowymi, do których uczęszczają ich pociechy i będą stosować się do zaleceń profilaktycznych, do czego Państwa serdecznie zachęcam.

            ZALECENIA PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW I DZIECI DOTYCZĄCE WSZAWICY NA CZAS FERII ZIMOWYCH 2018[i]:

             

            1. Związuj długie włosy swojego dziecka lub noś krótką fryzurę, która ułatwia pielęgnację skóry głowy i włosów.
            2. Używaj wyłącznie osobistych przyborów higienicznych do pielęgnacji skóry
              i włosów.
            3. Codziennie czesz i szczotkuj włosy.
            4. Myj skórę głowy i włosy w miarę potrzeb, nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu.
            5. Weź ze sobą (rodzicu, wyposaż swoje dziecko) środki higieniczne, takie jak szampony z odżywką ułatwiające rozczesywanie i wyczesywanie włosów.
            6. Po powrocie do domu sprawdź czystość głowy.
            7. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem o tym, że nie wolno korzystać z cudzych szczotek do włosów, zakładać czapek/szalików koleżanek/kolegów ponieważ może to spowodować przeniesienie na głowę wszy od innych osób.
               

            Rodzicu Pamiętaj!
            Duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się wszawicy.

            dlatego

            Systematycznie sprawdzaj czystość skóry głowy i włosów swojego dziecka
            po powrocie z ferii zimowych!

             

            Im większa świadomośc rodzica/opiekuna dziecka w zakresie zapobiegania wszawicy oraz stosowanie się do zaleceń,  TYM WIĘKSZA SZANSA na uniknięcie problemu wszawicy w szkole.

             

             

            PLAKAT INFORMACYJNY 

             

            PAŃSTWOWY POWIATOWY

            INSPEKTOR SANITARNY

            w m.st. Warszawie

            Dr n. med. Andrzej Zabielski

             

            Zachęcam również do korzystania z naszej strony internetowej www.pssewawa.pl (zakładka Oddział Promocji Zdrowia/ Akcje/ Wszawica) gdzie można zapoznać się z obszernym materiałem poglądowym na temat zapobiegania wszawicy. Do listu intencyjnego dołączam plakat PSSE w m.st. Warszawie z przydatnymi informacjami i wskazówkami!

             

            [i] Powyższe wskazówki zgodne z zaleceniami Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia.

             

          • ZIMA W MIEŚCIE

          • Szkoła Podstawowa nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi  uprzejmie informuje, że uczniowie, którzy  złożyli w okresie od 27 listopada 2017r. do 8 grudnia 2017r. Karty Kwalifikacyjne Uczestnika Wypoczynku na Warszawski Program „Zima w Mieście 2018” realizowany w Dzielnicy Praga-Południe m.st. w Szkole Podstawowej nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi zostali zakwalifikowani do ww. programu.

            Opłaty za żywienie* w ramach Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2018” należy wnieść w okresie od 2 stycznia 2018r.  do 5 stycznia 2018r. na konto Szkoły  Podstawowej nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi, nr konta:

            02 1030 1508 0000 0005 5074 8088 

            Zaktualizowany harmonogram zapisów na Warszawski Program „Zima w Mieście 2018” realizowany w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

            02.01.2018 r.

            05.01.2018 r.

            Wniesienie opłat za żywienie* w ramach Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2018” przez rodziców/prawnych opiekunów uczniów zakwalifikowanych, w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych.

             

            18.12.2017 r.

             

             

            26.01.2018 r.

            Składanie przez rodziców/prawnych opiekunów w ramach wolnych miejsc, kart kwalifikacyjnych uczestników wypoczynku    w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych.

            Jednocześnie informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi dysponuje wolnymi miejscami dla uczestników Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2018”.

              

            * Z opłat za posiłki zwolnione mogą być tylko dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo odpłatnych posiłków w ciągu roku szkolnego (na mocy decyzji Dyrektora szkoły lub decyzji Ośrodka Pomocy Społecznej), po przedstawieniu zaświadczenia z macierzystej szkoły, że uczeń w ciągu roku szkolnego 2017/2018 korzysta bezpłatnie (lub częściowo odpłatnie) z obiadów szkolnych.

          •  

             

             

            rodzicom, wychowawcom i uczniom za zaangażowanie w przygotowanie
             Kiermaszu Świątecznego.

            Wszystko udało się WSPANIALE!

            Liczymy na równie duże wsparcie przy organizacji kolejnych kiermaszy.


             Dyrekcja, Organizatorzy

          • Kiermasz Świąteczny

          • Kiermasz Świąteczny

             

            Serdecznie zapraszamy 11 grudnia ( poniedziałek)
            od godz. 10.00 - ( sala gimnastyczna
            )

            Oferujemy:

            - świąteczne ciasta, ciasteczka, pierniczki

            - gorącą czekoladę, świeżo wyciskane soki

            - dekoracje świąteczne

            Zebrane fundusze będą przeznaczone na organizację szkolnych konkursów dla dzieci oraz Rodzinnego Pikniku w czerwcu 2018 roku.

          • ZIMA W MIEŚCIE

          • SP120 Karta Kwalfikacyjna Uczestnika Wypoczynku

            SP72 Karta Kwalfikacyjna Uczestnika Wypoczynku

            SP -215 Karta Kwalfikacyjna Uczestnika Wypoczynku

            SP373 Karta Kwalfikacyjna Uczestnika Wypoczynku

             

            Dodatkowa karta Zima w Mieście 2018

             

             

             

             

            Warszawski Program „Zima w Mieście 2018” w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

             

            Nie masz pomysłu na ferie zimowe? Zostajesz w domu i chciałbyś aktywnie spędzić wolny czas? Od 15 do 26 stycznia 2018 roku rusza na terenie Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Program „Zima w Mieście 2018”.

                   To kolejna edycja programu oferującego wypoczynek dzieciom i młodzieży          w czasie ferii zimowych. Program będzie realizowany w 17 placówkach (5 feryjnych placówkach edukacyjnych oraz 12 feryjnych placówkach specjalistycznych, w tym  w 4 obiektach OSiR).

            Dzielnica zorganizuje dla dzieci i młodzieży liczne atrakcje. W Zespole Szkół nr 37, al. Stanów Zjednoczonych 24, przygotowano dla dzieci i młodzieży lodowisko, z którego od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 będą mogły korzystać bezpłatnie grupy zorganizowane. W punktach zajęć specjalistycznych przygotowano bogaty program złożony z zajęć sportowo-rekreacyjnych, plastycznych, literackich, językowych, tanecznych, komputerowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosi na Pływalnie: „Wodnik”  i „Szuwarek” oraz na Halę Sportową „Saska”  i „Siennicka”.  W programie zajęć placówek edukacyjnych przewidziano min. wyjścia do kina, muzeum, ZOO, Centrum Nauki Kopernik, gry planszowe, zabawy, dyskoteki.

             

            Karty uczestnika Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2018” będą przyjmowane w szkołach organizujących Warszawski Program  „Zima w Mieście 2018” roku w okresie  od 27 listopada 2017 roku do 8 grudnia 2017 roku (szczegółowe informacje, dotyczące zapisów na Warszawski Program „Zima w Mieście 2018” znajdują się w Harmonogramie realizacji Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2018” w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy).

            Korzystanie z posiłków w ramach Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2018” jest odpłatne.

            Opłaty za posiłki są przyjmowane od 2 stycznia 2018 roku do 5 stycznia 2018 roku -  na konto szkoły realizującej ww. program.  

            W treści przelewu proszę podać imię i nazwisko ucznia z adnotacją „Warszawski Program „Zima w Mieście 2018”.

            Opłata za posiłki wynosi 7 zł dziennie i obejmuje dwa posiłki w tym jeden ciepły np.: II śniadanie oraz obiad dwudaniowy lub obiad dwudaniowy oraz podwieczorek.
            Z opłat za posiłki zwolnione mogą być tylko dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo odpłatnych posiłków w ciągu roku szkolnego (na mocy decyzji Dyrektora szkoły lub decyzji Ośrodka Pomocy Społecznej), po przedstawieniu zaświadczenia z macierzystej szkoły, że uczeń w ciągu roku szkolnego 2017/2018 korzysta bezpłatnie (lub częściowo odpłatnie) z obiadów szkolnych.

             

             

             

            W załączeniu:

            1. Harmonogram realizacji Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2018” w Dzielnicy  Praga-Południe m.st. Warszawy
            2. Wykaz szkół i placówek realizujących Warszawski Program „Zima w Mieście 2018” w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
            3. Wykaz szkół, które będą organizowały żywienie w ramach programu „Zima w Mieście 2018”
            4. Standard feryjnej placówki edukacyjnej (FPE)
               

             

            Harmonogram zapisów na Warszawski Program „Zima w Mieście 2018” realizowany w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

            Data

            Etap rekrutacji/czynność rodzica/                      prawnych uczniów

            od

            do

            27.11.2017 r.

            08.12.2017 r.

            Składanie przez rodziców/prawnych opiekunów  kart kwalifikacyjnych uczestników wypoczynku w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych.

             

             

            18.12.2017 r.

            Publikacja w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych listy uczestników zakwalifikowanych na Warszawski Program „Zima w Mieście 2018” w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

            02.01.2018 r.

            05.01.2018 r.

            Wniesienie opłat za żywienie w ramach Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2018” przez rodziców/prawnych opiekunów uczniów zakwalifikowanych, w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych.

            18.12.2017 r.

            Opublikowanie wykazu wolnych miejsc.

             

            18.12.2018 r.

             

             

            26.01.2018 r.

            Składanie przez rodziców/prawnych opiekunów w ramach wolnych miejsc, kart kwalifikacyjnych uczestników wypoczynku    w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych.

             

             

            Wykaz szkół  i placówek realizujących Warszawski Program                                                            „Zima w Mieście 2018” w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

             

            w okresie od 15.01.2018 r. do 26.01.2017 r.

             

            Feryjne placówki edukacyjne

             

            czynne w godzinach 7:00 -17:00

             

            1. Szkoła Podstawowa nr 72
                    ul. L. M. Paca 44
                    nr tel. 22 277 14 30
               
            2. Szkoła Podstawowa nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi
              ul. Międzyborska 70
              nr tel. 22 810 32 44
               
            3. Szkoła Podstawowa nr 215
              ul. Kwatery Głównej 13
              nr tel. 22 617 72 32
               
            4. Szkoła Podstawowa nr 312
              ul. W. Umińskiego 12
              nr tel. 22 671 11 66
               
            5. Szkoła Podstawowa nr 373
              ul. Angorska 2
              nr tel. 22 617 57 24

               
              Feryjne zajęcia specjalistyczne
               
            1. Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1
              ul. Kwatery Głównej 11
              nr tel. 22 610 67 77
               
            2. Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2
              ul. A. Nobla 18/26
              nr tel. 22 617 59 62
               
            3. Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 3
              ul. J. Dwernickiego 29A
              nr tel. 22 870 03 81
               
            4. Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4
              ul. M. Pawlikowskiego 3
              nr tel. 22 613 55 46
               
            5. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 2
              ul. Wał Miedzeszyński 397
              nr tel. 22 617 88 51
               
            6. Centrum Promocji Kultury
              ul. Podskarbińska 2
              nr tel. 22 277 08 20
               
            7. Biblioteka Publiczna
              ul. Meissnera 5
              nr tel. 22 617 04 51 wew. 117
               
              Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
               
              1.  Pływalnia „Wodnik”
                 ul. Abrahama 10
                 nr tel. 22 673 82 00
                 
              2.  Pływalnia „Szuwarek”
                 ul. Kwatery Głównej 13
                 nr tel. 22 879 77 51
                 
              3.  Hala Sportowa „Saska”
                 ul. Angorska 2
                 nr tel. 22 672 60 77
                 
              4.  Hala Sportowa „Siennicka”
                 ul. Siennicka 40
                 nr tel. 22 870 13 60
                Lodowisko
                 
                Lodowisko szkolne przy Zespole Szkół nr 37
                al. Stanów Zjednoczonych 24
                nr tel. 22 617 77 60
                 
                 
                 
                Wykaz szkół, które będą organizowały żywienie w ramach
                 Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2018”  
                w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

                 
                w okresie od 15.01.2018 r. do 26.01.2017 r.
                 
                Feryjne placówki edukacyjne
                  
                1.   Szkoła Podstawowa nr 72
                      ul. L. M. Paca 44
                      nr tel. 22 277 14 30
                 
                2.   Szkoła Podstawowa nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi
                      ul. Międzyborska 70
                      nr tel. 22 810 32 44
                 
                3.   Szkoła Podstawowa nr 215
                      ul. Kwatery Głównej 13
                      nr tel. 22 617 72 32
                 
                4.   Szkoła Podstawowa nr 312
                      ul. W. Umińskiego 12
                      nr tel. 22 671 11 66
                 
                5.   Szkoła Podstawowa nr 373
                      ul. Angorska 2
                      nr tel. 22 617 57 24
                 
                 
                 
                Standard feryjnej placówki edukacyjnej (FPE)
                 
            1. Feryjna placówka edukacyjna organizowana jest w szkole i pracuje przez  5 dni roboczych w tygodniu, w terminie określonym w harmonogramie dzielnicowym.
            2. Uczestnikiem feryjnej placówki edukacyjnej, może być każdy uczeń szkoły podstawowej, bez względu na dzielnicę, w której mieszka i szkołę, do której uczęszcza.
            3. Uczestnicy mają zapewnioną opiekę i zajęcia edukacyjno-wychowawcze
              w godzinach pracy rodziców/opiekunów prawnych, od godziny 7.00 do godziny 17.00.
            4. Uczestnicy korzystają bezpłatnie z różnorodnych zajęć: artystycznych, sportowych, edukacyjnych, rekreacyjnych w ramach przygotowanej oferty przedsięwzięć miejskich i dzielnicowych.
            5. Uczestnik feryjnej placówki edukacyjnej otrzymuje dwa posiłki dziennie,  w tym jeden ciepły.
            6. Korzystanie z posiłków jest odpłatne.
            7. Uczestnik feryjnej placówki edukacyjnej, w zależności od potrzeb
               i warunków atmosferycznych, bezpłatnie otrzymuje napoje.

               
          • INRORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z OBIADÓW SZKOLNYCH r.szk. 2017/2018

          • INRORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z OBIADÓW SZKOLNYCH       

            Zgodnie z  ZARZĄDZENIEM NR 1302/2017 PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY  z dnia 3 sierpnia 2017r,
            w sprawie ustalenia warunków korzystania ze stołówek w przedszkolach i szkołach m. st. Warszawy, przedstawiamy harmonogram opłat za posiłki w roku szkolny 2017/2018;

              -dzienna stawka żywieniowa dla klas :         

            • „O”-( śniadanie + obiad )   8zł
            • I-VII ( obiad  )                       5zł

               

              Płatności dokonać można:

            • przelewem NR.KONTA 02 1030 1508 0000 0005 5074 8088

              w tytule podajemy imię i nazwisko dziecka, klasa, płatność za m-c, nazwa szkoły

            • osobiście u kierownika stołówki w godz. 7.00 – 8.30

             

            Opłaty wnosi się w okresach miesięcznych, z góry do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc z wyjątkiem września i stycznia:

            • do 8 września za m-c   -wrzesień
            • do 29 września za m-c – pazdziernik

             

            w miesiącu grudniu płatności nie dokonujemy tylko w styczniu w związku z zakończeniem roku kalendarzowego

            • do 5 stycznia za m-c  styczeń
            • do 31 stycznia za m-c  luty

             

            Przed dokonaniem opłaty prosimy o telefon celem ustalenia wysokości opłaty ,która będzie się zmieniała w zależności od ilości dni w miesiącu i od odpisów z poprzedniego miesiąca.

             

              Nieobecność ucznia na obiedzie, lub rezygnację z posiłków, należy zgłaszać osobiście, lub telefonicznie
            do godz. 9.00

             

          • NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE

            Projekty badawcze, prowadzone przez uczniów we współpracy z naukowcami, wyposażenie pracowni i lekcje pełne eksperymentów. Rusza dwuletni projekt Szkoła Bliżej Nauki, realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w partnerstwie z samorządami z Mazowsza. Bierze w nim udział 38 szkół z Warszawy i mazowieckich gmin, ponad 160 nauczycieli i prawie 2000 uczniów.

            Uczniowie jak naukowcy
            Integracja edukacji z nauką jest jedną z najważniejszych dróg unowocześniania edukacji. Stosowanie metody badawczej w nauczaniu i korzystanie z różnorodnych przestrzeni edukacyjnych uczy odwagi i przygotowuje do różnych nieprzewidywalnych sytuacji w życiu.

            Naukowiec codziennie mierzy się z nieznanym, ale wie, jak sobie z tym radzić: pyta, stawia hipotezy, testuje, błądzi, wyciąga wnioski, poprawia. Uczeń, poznając świat z pasją i odwagą – jak naukowiec, który na co dzień bada rzeczywistość – ma szansę być twórczy i krytyczny. Samodzielnie szukać rozwiązań. Bez obaw stawiać czoła wyzwaniom, jakie czekają go w dorosłym życiu. Współczesna edukacja musi reagować na zmiany. Przyszłość należy do ludzi twórczych, odważnych i odpowiedzialnych. Dlatego głównym celem Szkoły Bliżej Nauki jest zbliżenie środowisk edukacyjnych i naukowych oraz stworzenie w szkołach biorących udział w projekcie warunków do nauczania z wykorzystaniem elementów metody badawczej. Projekt pomoże rozwijać kompetencje nauczycielom i uczniom (umiejętności informatyczne i matematyczno-przyrodnicze, kreatywność, praca zespołowa) oraz  promować aktywność naukową. Aby osiągnąć pożądany efekt, należy odpowiednio przygotować edukatorów, uczniów oraz przestrzeń. Dlatego w projekcie zaplanowano warsztaty, zwiększające kompetencje nauczycieli, wyposażenie szkół w zestawy edukacyjne i specjalne zajęcia dla młodzieży.

          • SREBRNE DZIEWCZYNY !

          • W miniony poniedziałek dziewczyny z naszej szkoły sprawiły ogromną niespodziankę zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga - Południe w unihokeju. Jest to pierwszy medal w rozgrywkach w roku szkolnym 2017/2018. W wielkim finale lepsze okazały się tylko dziewczyny ze szkoły 215. Jak dotąd jest to najlepsza lokata w tej dyscyplinie w historii szkoły. Gratulujemy medalistkom, które grały w składzie: Molińska Tania, Piotrowska Zosia, Tran Lela, Kłapińska Sabina, Kiczyńska Agata, Gładysz Natalia i Kosicka Maja.

            Paweł Olszewski

          • MIESIĄC Z HISZPANIĄ

          • Wszyscy uczniowie naszej Szkoły, przez ostatni miesiąc, mieli okazję poznać kulturę, sztukę oraz zwyczaje gorącej Hiszpanii. Uczestniczyliśmy w pokazie flamenco, nasze korytarze wypełniły imponujące plakaty na temat Hiszpanii, a w bibliotece szkolnej, rozmawialiśmy osobiście z Tatą dwojga naszych uczniów, pochodzących z Hiszpanii. Głównym punktem programu, było podsumowanie ostatniego miesiąca w sali gimnastycznej. Rozrywek i atrakcji w tym dniu nie było końca, a zaproszeni goście – Pan Conrado Moreno-Szypowski oraz przedstawiciel Ambasady Hiszpanii, ocenili występy uczniów gromkimi brawami.

            Emilia Boroń

               

              

          •                    Bardzo dziękujemy

            rodzicom, wychowawcom
            i uczniom za zaangażowanie
            w przygotowanie tegorocznego
            Kiermaszu Jesiennego.

            Wszystko udało się WSPANIALE!

            Liczymy na równie duże wsparcie przy organizacji
            kolejnych kiermaszy.

            Dyrekcja, Organizatorzy

          • ALARM ! BRACIA MNIEJSI W POTRZEBIE

          • Zwierzęta ze schroniska w Józefowie pilnie potrzebują:

            1. Suchej i mokrej karmy (dla psów i kotów)

            2. Makaronów, ryżu

            3. Kocy, ręczników, poduszek, materacy

            4. Środków na pchły i kleszcze (środków pielęgnacyjnych)

            5. Misek na jedzenie i wodę

            6. Zabawek dla szczeniąt i kociąt

            Akcja trwa od 25.10 (środa) do 24.11 (piątek).

            Zbiórka rzeczy w sali 6.

            Zebrane rzeczy zostaną przekazane do schroniska w Józefowie koło Legionowa.

            Organizatorzy (świetlica): Angelika Prygiel, Monika Buga, Maria Wysocka, Edyta Kłosowska

          • Kiermasz jesienny

          • Serdecznie zapraszamy na

            Kiermasz Jesienny

            w dniu 30 października 2017 roku od godz.10.00  - sala gimnastyczna

            W ofercie:

            • sprzedaż ciast, galaretek, przetworów, babeczek,
              oraz jesiennych prac dzieci

               

              Zebrane fundusze będą przeznaczone na organizację szkolnych konkursów dla dzieci oraz Rodzinnego Pikniku w czerwcu 2018 roku.

          • Konkursy przedmiotowe

          • Konkursy przedmiotowe organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla uczniów klas IV - VII z języka polskiego i matematyki.
             

            Terminy konkursów:

            język polski - 15 listopada 2017r. godz. 9.00

            matematyka - 17 listopada 2017r. godz. 9.00

            miniLOGIA - zgłoszenia do etapu szkolnego do 25 paździrnika, do nauczyciela informatyki
             

            Zgłoszenia należy kierować do nauczycieli przedmiotów w poszczególnych klasach do dnia 8 listopada 2017r.

             

            Link do regulaminów konkursów i programów merytorycznych: https://konkursy.mscdn.pl/

          • SZKOLNY PROGRAM „WIELOKULTUROWOŚĆ”

          • Celem programu jest wdrażanie uczniów do życia w społeczeństwie wielokulturowym, gdzie różne kultury oraz grupy narodowe żyjące razem na jednym terytorium, pozostają stale otwarte na oddziaływanie, wzajemne uznawanie własnych oraz cudzych wartości i sposobów na życie.
            W społeczeństwie takim, występuje aktywna tolerancja i utrzymywanie należytych stosunków,
            każdy człowiek jest tak samo ważny i nie ma podziału na lepszych lub gorszych ludzi – wszyscy
            są równi.

          • Koncerty edukacyjne

          • W bieżącym roku szkolnym koncerty edukacyjnepoprowadzą muzycy z Agencji Artystycznej "Promocja".

             

            * 5 październik  2017 r. - ,,Koncert muzyki latynoamerykańskiej".

             Usłyszymy muzykę z basenu Morza Karaibskiego. Zabrzmią pokłady muzyki kubańskiej, brazylijskiej czy meksykańskiej ( gitara, tres cubano, instrumenty perkusyjne: cajon, bongosy,timbalesy oraz trąbka i śpiew).

             

            * 8.styczeń  2018r.  -  ,, Różne style tańca XXI wieku.

            Tancerze  zatańczą m.in. taniec jazzowy, współczesny, teatr tańca,  afro oraz tańce street dance. Oprócz pokazu odbędą się warsztaty taneczne dla chętnych.

             

            * 27 marzec   - ,,Od Vivaldiego do Piazzolli".

            dla uczniów zagra Trio akordeonowe Free Accordions.Usłyszymy muzykę klasyczną i współczesne kompozycje, także te z kręgu muzyki rozrywkowej.

             ,,Porywający świat akordeonów" - program w wersji dla dzieci młodszych.

             

            * 23 maj 2018r. - ,, Rozrywkowe opracowania muzyki klasycznej'.

             Muzycy zagrają na saksofonie, fortepianie, gitarze basowej i perkusji. Zabrzmi muzyka J..S. Bacha, W.A.Mozarta,
             L.van Beethovena ,S.Prokofiewa w opracowaniach rozrywkowych.


             ,,Co to za melodia?" - program w wersji dla dzieci młodszych.